A kegytárgy a németországi Paderborn evangélikus-lutheránus gyülekezetének felajánlását követően érkezett Debrecenbe, ahol a Megtestesülés templomban talált új otthonra. A keresztelőmedencét húsvétvasárnap áldotta meg Bákonyi János plébános.


A kegytárgy a németországi Paderborn evangélikus-lutheránus gyülekezetének felajánlását követően érkezett Debrecenbe, ahol a Megtestesülés templomban talált új otthonra. A keresztelőmedencét húsvétvasárnap áldotta meg Bákonyi János plébános.


A 15. századtól kialakult szokás szerint vízkereszt után kezdődik a házszentelések időszaka, melyre időpont a plébániai irodában egyeztethető. A szertartásban a pap az újonnan…
A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye július 28-án tartja a hagyományos egyházmegyei búcsút Máriapócson. A szentmise főcelebránsa és szónoka Schönberger Jenő, a Szatmári Egyházmegye megyéspüspöke lesz….
November 29-én, pénteken 16.00 – 19.00 óra között adventi koszorúkészítésre hívjuk és várjuk a családokat mindkét plébánián. A koszorúkészítéshez szükséges eszközöket a plébánia…